Elsevier SciVal - szkolenie - Biblioteka Politechniki Krakowskiej

Elsevier SciVal - szkolenie

Szanowni Państwo,

w imieniu Prorektora ds. Nauki prof. Tatary, zapraszamy do udziału w szkoleniu z Elsevier SciVal, które odbędzie się w dniu
5 grudnia 2018 r. w sali GIL o godz. 10.00.
W ramach szkolenia zostaną omówione kwestie dotyczące zastosowania SciVal wobec wyznawań, jakie stawia polskim uczelniom nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz jej przepisy wprowadzające.

Program szkolenia:

1. Podstawowe informacje o osiągnięciach naukowych w bazie SciVal - omówienie zasobów narzędzia SciVal i wskaźników bibliometrycznych wykorzystywanych do oceny dorobku naukowego.
  2. Zwiększenie widoczności - porządkowanie profilu autora i instytucji (moduł Overview).
  3. Prezentacja doskonałości badawczej - szukanie czynników różnicujących (moduł Overview/Topics), analiza porównawcza z podobnymi instytucjami z wykorzystaniem odpowiednich wskaźników ilościowych (moduł Benchmarking).
  4. Znajdywanie współpracowników - przedstawienie już istniejącej współpracy, znalezienie nowych możliwości (moduł Collaboration).
  5. Zrozumienie obszarów badawczych - szczegółowe omówienie tematów i obszarów badawczych (moduł Research Areas).
  6. Dzielenie się wiedzą w organizacji - tworzenie i udostępnianie raportów.
  7. Podsumowanie szkolenia i przedstawienie następnych kroków.

Prowadzący: Dawid Surmik, przedstawiciel firmy Elsevier dawid@surmik.pl

FORMULARZ REJESTRACYJNY (nowe okno)

Lista aktualności