Międzynarodowy Tydzień Otwartego Dostępu / International Open Access Week - Biblioteka Politechniki Krakowskiej

Międzynarodowy Tydzień Otwartego Dostępu / International Open Access Week

Open Access Week (nowe okno) to coroczne wydarzenie związane z komunikacją naukową, poświęcone otwartemu dostępowi do zasobów naukowych, edukacji i kultury. W różnych instytucjach takich jak uniwersytety i uczelnie, instytuty badawcze, instytucje finansujące naukę, biblioteki, muzea, archiwa i ośrodki analityczne wykorzystuje się Open Access Week do pozyskiwania wsparcia dla idei otwartości, podejmowane są debaty nt. korzyści wynikających z zastosowania modeli otwartości.

Biblioteka Politechniki Krakowskiej od 2009 r. promuje otwarty dostęp wśród pracowników i studentów Politechniki Krakowskiej organizując konkursy, spotkania i prezentacje podczas październikowego Tygodnia Otwartego Dostępu na PK.

Z okazji Open Access Week '2015 Biblioteka PK poleca:

Lista aktualności