Zaproszeni wykładowcy - Biblioteka Politechniki Krakowskiej

EN UA

Treść główna podstrony

Zaproszeni wykładowcy

aktualizacja

Wykładowcy
 

Ingrid van de Stadt

Ingrid van de Stadt

Regionalny Dyrektor Elseviera d.s. Marketingu w Europie Wschodniej, Rosji, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Ameryce Łacińskiej. Odpowiada za rozwijanie strategii marketingowych i kontakty z klientami. Jest magistrem biologii. W ciągu dwudziestu lat pracy w Elsevierze pełniła różne funkcje w działach wydawnictw, marketingu i sprzedaży. Przed przejściem do Elseviera pracowała naukowo w firmie biotechnologicznej w Nowym Jorku.
 

Prof. dr hab. inż. Błażej Skoczeń

Błażej Skoczeń

Prof. dr hab. inż. Błażej Skoczeń - dyrektor Instytutu Mechaniki Stosowanej na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej, członek Komitetu Mechaniki PAN oraz Sekcji Mechaniki Materiałów w KM PAN, pracownik naukowy Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN (1998-2005), kierownik Sekcji Połączeń Magnesów Nadprzewodzących LHC w CERN (2000-2005). Pełni także funkcję koordynatora ds. współpracy PK z Międzynarodowym Centrum Mechaniki CISM w Udine. Od 2013 r. członek Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN). Odbył staże w renomowanych ośrodkach naukowych m.in. na Politechnice Wiedeńskiej, w Toyohashi University of Technology w Japonii, w CERN w Genewie. Prof. Skoczeń jest autorem ok. 200 publikacji, raportów i opracowań naukowych, w tym indywidualnej monografii naukowej wydanej nakładem wydawnictwa Springer-Verlag oraz 12 wdrożonych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych w zakresie akceleratorów cząstek elementarnych.

Kate Robinson

Kate Robinson

Dyrektor Biblioteki Uniwersytetu w Bath w Wielkiej Brytanii. Absolwentka Teologii na Uniwersytecie w Manchaster oraz Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej. Od lat osiemdziesiątych rozwijała zawodowe zainteresowania w bibliotekach publicznych i prywatnych oraz w instytucjach reklamowych. Jej profesjonalne zainteresowania koncentrują się na użytkownikach bibliotek; szczególnie lubi projekty zespołowe dotyczące technologii umożliwiających przekraczanie granic i czynienie możliwym tego, co wydawało się niemożliwe do osiągnięcia w kontekście zadowolenia użytkowników i korzyści dla macierzystej instytucji. Kate Robinson jest członkiem Royal Society of Arts i CILIP (Chartered Institute of Library & Information Professionals). W CILIP pełni funkcję przewodniczącej Professional Registration and Accreditation Board (rada d.s. rejestarcji i akredytacji zawodowej).

Gemma Hersh

Gemma Hersh

Dyrektor ds. polityki w Elsevierze, odpowiedzialna za rozwój i aktualizację polityki w odniesieniu do ruchu Open Access, otwartych danych, eksploracji tekstu itp. Gemma Hersh regularnie podróżuje po świecie by spotykać się z przedstawicielami instytucji rządowych, fundatorami i innymi osobami w celu budowania, wzmacniania i podtrzymywania relacji oraz dyskutować o obszarach wspólnych zainteresowań. W Wielkiej Brytanii Gemma Hersh reprezentuje wydawców w UUK OA Monitoring Group (grupa uniwersytetów Wielkiej Brytanii monitorująca OA). Przed rozpoczęciem pracy w Elsevierze Gemma Hersh była kierownikiem działu Public Affairs Stowarzyszenia Wydawców Wielkiej Brytanii oraz przez siedem lat pracowała w instytucjach rządowych i przemysłowych. Jako absolwentka Uniwersytetu w Oksfordzie jest magistrem filozofii w zakresie nauk politycznych. Jej prawdziwą miłością jest historia, którą studiowała na Uniwersytecie Kings College w Londynie, gdzie uzyskała stopień licencjata.

Iva Buresova

Iva Buresova

W 2008 r. Iva Buresova ukończyła studia magisterskie z Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Karola w Pradze, gdzie obroniła pracę pt. “BioMed Central Publishing and freely available online journals (including journals of Czech origin)”. Od 2005 r. pracuje w bibliotece Czeskiej Akademii Nauk (ASCR v.v.i.) w Dziale Zasobów Informacji Elektronicznej, odpowiedzialnym za zarządzanie zasobami informacji elektronicznej i zapewnienie usług informacyjnych. Jej główne zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół otwartego dostępu w informacji naukowej. W ostatnich latach tym zagadnieniom poświęciła większość swoich publikacji i wykładów.

Prof. Karol Życzkowski

Karol Życzkowski

Profesor fizyki. Zainteresowania naukowe: chaos klasyczny i kwantowy, dynamika nieliniowa, mechanika kwantowa, przetwarzanie informacji kwantowej, matematyka stosowana. Współautor monografii „Geometry of Quantum States” opublikowanej w 2006 r. przez Cambridge University Press i artykułu o splątaniu kwantowym, cytowanego ponad tysiąc razy. Autor ponad 175 artykułów cieszących się dużym zainteresowaniem naukowców (indeks h ≥ 34). Współautor systemu głosowania “Jagiellonian Compromise” dla Rady Unii Europejskiej (2004). Realizator grantu NCN Maestro, członek panelu PE-2 oceniającego Granty dla Badaczy Zaawansowanych Rady Europejskiej ds. Badań Naukowych ERC (2008-2012). Od 2014 r. członek Academia Europea. Hobby: sport (narciarstwo alpejskie, szermierka, kajakarstwo, żeglarstwo), podróże, języki, historia i polityka. Przewodnik po Beskidach, instruktor narciarski. Autor przewodnika „Narciarstwo wysokogórskie w polskich Tatrach Wysokich” (2004).

Barbara Szczepańska

Barbara Szczepańska

Bibliotekarka, ukończyła Bibliotekoznawstwo i Informację Naukową na UMCS w Lublinie, studia podyplomowe z zakresu prawa autorskiego, wydawniczego i prasowego w Międzyuczelnianym Instytucie Wynalazczości i Ochrony Własności Intelektualnej UJ oraz studia podyplomowe komunikacji społecznej i mediów w Instytucie Badań Literackich PAN. Jest również absolwentką Letniej Szkoły Międzynarodowego Prawa Autorskiego na Uniwersytecie w Amsterdamie. Jest koordynatorką krajową ds. własności intelektualnej w fundacji eIFL z ramienia Poznańskiej Fundacji Bibliotek Naukowych. Reprezentuje organizacje bibliotekarskie w pracach Forum Prawa Autorskiego działającego przy MKiDN. Jest autorką publikacji na temat prawa autorskiego, prowadzi także szkolenia z tego zakresu.

Marzena Marcinek

Marzena Marcinek

Dyplomowany bibliotekarz, kierownik Oddziału Informacji Naukowej w Bibliotece Politechniki Krakowskiej, nauczyciel akademicki, redaktor EBIBu, członek Stowarzyszenia EBIB i SBP. Marzena Marcinek jest autorką ok. stu publikacji naukowych i fachowych dot. informacji naukowej. W latach 2010-2015 brała udział w projekcie Politechnika XXI wieku – Działanie 7 „Rozwój e-learningu”; aktywnie uczestniczyła w wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach i warsztatach; od 2006 r. współpracuje z Elsevierem w zakresie specjalistycznych szkoleń dla naukowców, bibliotekarzy i studentów.

Dorota Lipińska

Dorota Lipińska

Absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zastępca kierownika Oddziału Informatyzacji Biblioteki PK. Od 2006 roku zajmuje się  tworzeniem Biblioteki Cyfrowej Politechniki Krakowskiej oraz administracją Repozytorium Politechniki Krakowskiej. W latach 2009-2012 udział w pracach zespołu ds. merytorycznych projektu „SUW Zintegrowany System Wymiany Wiedzy i Udostępniania Akademickich Publikacji z Zakresu Nauk Technicznych”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W latach 2010-2015 w projekcie Politechnika XXI wieku; udział w Działaniu 7 „Rozwój e-learningu”. Redaktor Biuletynu EBIB – fachowego czasopisma Open Access dla bibliotekarzy.

Ondřej Fabián

Ondřej Fabián

Ondřej Fabián jest absolwentem Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Karola w Pradze. Cała jego dotychczasowa kariera zawodowa związana jest z Biblioteką Uniwersytetu Tomasza Bata w Żylinie, gdzie od 2009 r. pełni funkcję dyrektora. Wcześniej zarządzał zasobami elektronicznymi i uczestniczył w implementacji wielu zaawansowanych narzędzi i technologii w serwisach bibliotecznych. Jego zain-teresowania skupiają się na wspomaganiu badań naukowych, zasobach elektronicznych i zagadnieniach Open Access. Na te tematy opublikował wiele artykułów, wykłada także na wydziałach macierzystej uczelni. Był zaangażowany w wiele liczących się projektów, np. „STMFull: full text databases for research and development“, którego realizacja zapewniła krajowy dostęp do pakietu STM bazy ProQuest.

Ivan Masár

Ivan Masár

Ivan Masár implementuje i realizuje usługi IT, np. repozytoria DSpace, usługi Shibboleth, Summon i Xerxes dla użytkowników Uniwersytetu Tomasza Bata w Żylinie. Jako członek zespołów kształtujących środowisko Xerxes i DSpace ma wpływ na planowanie ich rozwoju, może też modyfikować ich kody źródłowe.

Letitia Mukherjee

Letitia Mukherjee

Letitia Mukherjee pełni w Elsevierze funkcję menadżera rozwoju rynku w zakresie współdzielenia platform produktów badawczych. Kieruje rozwojem i adaptacją usług dostępnych w ScienceDirect, wspomagających repozytoria instytucjonalne i współdzielone platformy badawcze w zapewnieniu ich użytkownikom lepszej widoczności i wykorzystania artykułów z ScienceDirect. Letitia Mukherjee zdobyła bogate doświadczenie komercyjne w LexisNexis. W Elsevierze odpowiada za sprzedaż, rozwój biznesu, nowości w zakresie marketingu oraz rozwiązania dotyczące informacji biznesowej w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W Amsterdamie kierowała zespołem ds. strategii, sprzedaży, marketingu i zarządzania produktami; była też odpowiedzialna za kontakty z zewnętrznymi wydawcami. Była oddelegowana do Afryki Południowej, gdzie zorganizowała jednostkę ds. rozwiązań informacyjnych dot. nowości i biznesu w Afryce. Letitia Mukherjee jest magistrem geografii ekonomicznej i strategicznego zarządzania marketingiem.

Lucie Boudova

Lucie Boudova

Lucie Boudova pracuje w Elsevierze jako konsultantka i menadżer ds. marketingu w Europie Wschodniej. Ukończyła Informację Naukową i Bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Karola w Pradze. Tam też obroniła pracę doktorską w zakresie bibliometrii. Do 2014 r. prowadziła na Uniwersytecie Karola zajęcia z podstaw informacji naukowej, wykładała bibliometrię na zaproszenie innych uczelni, aktywnie uczestniczyła w konferencjach itp. Zainteresowania bibliometrią sprawiły, że po studiach podjęła także pracę w Centrum Technologii Czeskiej Akademii Nauk. Pełniła tam funkcję analityka i kierownika ds. ewaluacji badań. Jednocześnie zdobywała doświadczenie jako szkoleniowiec Elseviera. Lucie Boudova jest autorką i współautorką wielu artykułów, analiz, książek i dokumentów programowych. Urodziła się i mieszka w Czechach.

Dr hab. Artur Jazdon

Artur Jazdon

Doktorat z nauk filologicznych w zakresie bibliotekoznawstwa i informacji naukowej - Uniwersytet Wrocławski 1989 r., uprawnienia bibliotekarza dyplomowanego - 1988 r., habilitacja z nauk humanistycznych w zakresie bibliologia i informatologia - Uniwersytet Śląski 2013 r. Pracownik Biblioteki Uniwersyteckiej od 1979 r., początkowo na etacie naukowo-badawczym, do 1982 r. jako starszy bibliotekarz, następnie kustosz w służbie bibliotecznej. Od roku 1984 r. wicedyrektor, od 1992 r. dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej. Staże w bibliotekach krajowych i zagranicznych (m.in. Warszawa, Kraków, Brno, Berlin, Bayreuth, Leeds, Ryga). Realizacja zajęć dydaktycznych w Instytucie Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UAM, później w Instytucie Filologii Polskiej UAM, w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych (od 2001 roku). Autor 4 książek i ponad 130 artykułów z zakresów: historii ruchu wydawniczego, drukarstwa i księgarstwa, organizacji i zarządzania bibliotek, polityki kadrowej w bibliotekach, finansowania nauki i bibliotek, komputeryzacji bibliotek i procesów bibliotecznych. Redaktor naczelny rocznika „Biblioteka”.

Małgorzata Rychlik

Małgorzata Rychlik

Małgorzata Rychlik jest absolwentką Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie pracuje na stanowisku starszego kustosza dyplomowanego w Oddziale Informacji i Transferu Wiedzy Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Przez szereg lat kierowała Biblioteką Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Przebywała na krótkich stażach w Learning and Research Resources Centre University of Barcelona, Göttingen State and University Library oraz National Library of Technology w Pradze. Jej zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się wokół zagadnień związanych z ruchem otwartej nauki, parametryzacją nauki oraz nowymi metrykami (altmetrics). Współtworzyła pierwsze w Polsce repozytorium instytucjonalne AMUR (Adam Mickiewicz University Repository). Jest autorką prac na temat otwartych repozytoriów oraz wskaźników altmetrycznych. Uczestniczy w zagranicznych i polskich konferencjach bibliotekoznawczych.

Renata Sławińska

Renata Sławińska

Absolwentka Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego (1985 r.), studiów podyplomowych z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej na Uniwersytecie Wrocławskim (1994 r.) oraz podyplomowego studium systemów informacyjnych na Politechnice Wrocławskiej (1998 r.). Pracownik Biblioteki Głównej Uniwersytetu Medycznego (pop. Akademia Medyczna) we Wrocławiu od 1986 r., w latach 1997-1998 wicedyrektor, od 1999 r. pełni obowiązki dyrektora Biblioteki. Członek wielu komisji uczelnianych, pełnomocnik Rektora UMW do występowania we wszelkich sprawach związanych z projektowaniem i budową Centrum Naukowej Informacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, autorka publikacji z zakresu informacji naukowej, bibliometrii, dydaktyki bibliotecznej, redaktorka serwisu informacyjnego Biblioteki UMW, członek redakcji Forum Bibliotek Medycznych. Odpowiada m.in. za realizację zajęć dydaktycznych z zakresu informacji bibliotecznej i naukowej, bibliotekę cyfrową uczelni, projekty związane z digitalizacją zasobów Biblioteki, komputerowym opracowaniem zbiorów i tworzeniem baz z zakresu historii dolnośląskiej medycyny.

Justyna Zawada

Justyna Zawada

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2013 r. pracuje w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w Oddziale Informacji Naukowej i Bibliografii. Zajmuje się m.in. obsługą użytkowników Oddziału, bibliometrią oraz przygotowywaniem szkoleń i materiałów szkoleniowych z zakresu informacji naukowej. Od lutego 2016 r. koordynator projektu Mendeley Institutional Edition.

Katarzyna Gaca, PhD

Katarzyna Gaca

Doktor nauk chemicznych, absolwentka Politechniki Krakowskiej oraz Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Uniwersytetu Strathclyde w Szkocji. Od 2013 r. pracownik naukowy i dydaktyczny na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. Specjalizuje się w aerożelach organicznych, technikami spektroskopowymi bada kinetykę reakcji. Od 2012 r. współpracuje z Elsevierem jako szkoleniowiec. Prowadzi szkolenia w zakresie specjalistycznych baz i narzędzi dla naukowców, studentów i bibliotekarzy.

 

 

Speakers

Ingrid van de Stadt

Ingrid van de Stadt

Ingrid van de Stadt is the Regional Marketing Director at Elsevier for the region Eastern Europe, Russia, Middle East, Africa and Latin America. Within this region she is responsible for the strategic marketing development as well as the development of customer relations. She has a Master’s degree in Biology and has been with Elsevier for over 20 years where she has held several positions in Publishing, Marketing and Sales. Before she came to Elsevier she was a researcher at a Biotechnology company in New York.
 

Prof. dr hab. inż. Błażej Skoczeń

Błażej Skoczeń

Prof. Błażej Skoczeń - Director of the Institute of Applied Mechanics at the Faculty of Mechanics at Cracow University of Technology, member of the Committee of Mechanics of the Polish Academy of Sciences and the Section of Materials Mechanics at that Committee, scientist at the European Organization for Nuclear Research CERN (1998-2005), head of the LHC Section for Superconducting Magnet Connections in CERN (2000-2005). Prof. Skoczeń is a coordinator of cooperation between Cracow University of Technology and the International Centre for Mechanical Sciences CISM in Udine, Italy. Since 2013 he is a member of the Committee for the Evaluation of Research Units. He held internships at reputable research institutions e.g. Vienna University of Technology, Austria, Toyohashi University of Technology, Japan and CERN, Switzerland. He is the author of around 200 publications, including an individual monograph published by Springer-Verlag and 12 implemented design and technology solutions in the field of accelerators of elementary particles.

Kate Robinson

Kate Robinson

Kate Robinson is University Librarian at the University of Bath, UK. Originally a Theology graduate from the University of Manchester and with a Masters in Library & Information Studies, she has worked in libraries since the 1980s; contributing to a range of sectors within the profession including public libraries, private members’ libraries and the advertising industry. Kate’s professional interests are user focussed and she particularly enjoys collaborative projects which harness technology to extend the boundaries of what’s possible for library users and what’s beneficial for the wider organisation. Kate is a Fellow of both the Royal Society of Arts and CILIP (the Chartered Institute of Library & Information Professionals) and Chair of CILIP’s Professional Registration and Accreditation Board.

Gemma Hersh

Gemma Hersh

As Policy Director at Elsevier, Gemma Hersh is responsible for developing and refreshing policies in areas related to open access, open data, text mining and others. Gemma also frequently travels around the world to meet with government, institutions, funders and others to build, strengthen and maintain relationships and to discuss areas of mutual interest. In the UK Gemma sits as publisher representative on the UUK OA Monitoring Group. Before joining Elsevier, Gemma was Head of Public Affairs for the UK Publishers Association and has worked in the creative industries both in government and in industry for the last seven years. She holds an MPhil in Politics and Comparative Government from Oxford University, but her real love is History, in which she holds a First Class Degree from Kings College, London.

Iva Buresova

Iva Buresova

In 2008, Ms. Buresova completed a Master's degree at the Institute of Information and Library Studies at the Faculty of Arts, Charles University, Prague. Her thesis was “BioMed Central Publishing and freely available online journals (including journals of Czech origin).” Since 2005 she has been working at the Library of the ASCR, v.v.i. in the Department of Electronic Information Resources, which is responsible for managing electronic information resources and providing information services. Her main area of research interest is Open Access to scientific information. To this field she has directed most of her publications and lectures over the past years.

Prof. Karol Życzkowski

Karol Życzkowski

Professor of Physics interested in classical and quantum chaos, nonlinear dynamics, quantum mechanics, quantum information processing, random matrices and applied mathematics. Co-author of a monograph Geometry of Quantum States published by Cambridge University Press in 2006 and a paper on quantum entanglement cited more than one thousand times. Author of more than 175 papers which enjoyed a considerable interest of the scientifc community (h index ≥ 34). Co-author of the “Jagiellonian Compromise” - a voting system for the Council of the European Union (2004). Recipient of a NCN grant Maestro, member of panel PE-2 evaluating ERC Advanced Grants (2008-12). Since 2014 member of Academia Europea. Hobbies: Sports (ski-alpinism, fencing, canoeing, sailing), travels, languages, history and politics. Beskidy mountain guide and ski instructor. Author of a skiing guide to Polish High Tatra (2004).

Barbara Szczepańska

Barbara Szczepańska

Library and Information Services Manager at Hogan-Lovells, Warsaw. Copyright & Information Society Consultant, a professional with 18 years of experience within different types of libraries, 14 years career track in law offices, 13 years on managerial position. Since 2011 EIFL IP local coordinator, member of the EBLIDA-EGIL Expert Group on Information Law (2005-2011), member ot the IFLA Copyright and other Legal Matters Committee (2004-2009), EBIB editor and board secretary (1999-2009), librarian at the Court of Justice of the European Union, Luxembourg (2005-2006).

Marzena Marcinek

Marzena Marcinek

Marzena Marcinek, MSc, Chartered Librarian, Head of Information Services at the Library of Cracow University of Technology, editor of the EBIB – e-service for librarians and information professionals, member of the EBIB Association and Polish Librarians Association, academic teacher, Elsevier freelance trainer. Author and translator of around 100 professional publications focused on information science, particularly interested in information literacy, bibliometrics and OA, participated with papers in many national and international  LIS conferences. Took part in the project University of Technology in XXI Century – Activity No 7: Development of e-learning (2010-2015).

Dorota Lipińska

Dorota Lipińska

A graduate of Librarianship and Information Science at the Jagiellonian University, deputy head of the Automation Department at the Library of Cracow University of Technology, editor of EBIB e-service for librarians and information professionals. Since 2006 she has been involved in creation of Cracow University of Technology (CUT) digital library and the administration of the CUT Repository. She took part in conceptual works on the SUW Integrated System of Knowledge Exchange and Access to Academic Publications in the Field of Technical Sciences realized in the frame of the operational program Innovative Economy (2009-2012). Participated in the project University of Technology in XXI Century – Activity No 7: Development of e-learning (2010-2015).

Ondřej Fabián

Ondřej Fabián

Ondřej Fabián graduated from Information Science – Librarianship at Charles University in Prague. His entire career is related with the Library of Tomas Bata University in Zlín, where he has been acting as the Head Librarian since 2009. Before that, he mainly focused on managing electronic resources and participated in the implementation of a number of advanced tools and technologies into library services. His professional focus is on the area of science and research support, electronic resources and the issue of Open Access. He has published several scientific articles on these topics. In addition, he gives lectures at several TBU faculties. He was involved as an investigator in several major projects, namely a project supported by the OP VaVpI named „STMFull: full text databases for research and development“ which provided a nationwide access to the ProQuest STM Package database.

Ivan Masár

Ivan Masár

Ivan Masár implements and maintains IT services, including DSpace repositories, Shibboleth, Summon and Xerxes-based discovery service, for users at Tomas Bata University. By contributing to Xerxes and DSpace, he's also become a committer in these projects, i.e., he is able to modify their source code and has a say in development planning.

Letitia Mukherjee

Letitia Mukherjee

Market development manager sharing platforms
Research Products, Elsevier
As Market development manager sharing platforms, Letitia drives the development and adoption of ScienceDirect services that support Institutional Repositories and sharing platforms to improve their user experience, while increasing discoverability and usage of ScienceDirect articles. Letitia gained broad commercial experience at LexisNexis. She has been responsible for Sales, Business Development and Marketing News and Business information solutions in Europe, Middle East and Africa. In Amsterdam, she headed up the strategy, sales, marketing and product management team and was responsible for the relationship with external publishers. She was seconded to South Africa and set up a business unit for News and Business information solutions in South Africa and Africa. Letitia holds a Masters’ degree in Economic Geography and in Strategic Marketing Management.

Lucie Boudova

Lucie Boudova

Lucie Boudova works as a consultant and marketing manager for Eastern Europe at Elsevier. She graduated from Information Science and Librarianship at Charles University in Prague, where she also finished her PhD thesis from the field of bibliometrics. Until 2014 she led there a course of Introduction to information sciences, she’s also giving lectures about bibliometrics upon request at other universities, conferences etc. Her active interest in bibliometrics brought her after studies to the Technology Centre of Academy of Sciences of the Czech Republic where she worked as an analyst and manager of research evaluation. Before becoming a consultant at Elsevier, she collected experiences also as an Elsevier trainer. During her career, she authored and co-authored multiple articles, analysis, book and contributed to policy documents. She’s born and lives in the Czech Republic.

Dr hab. Artur Jazdon

Artur Jazdon

Since 1992 Artur Jazdon is the Director of Poznań University Library. He is also a Chief Editor of the annual „Biblioteka”, academic teacher at the Poznań University and the Poznań School of Social Sciences. Author of four books and over 130 articles on the history of publishing activities, printing, bookselling, library organization and management, human resources policies in libraries, financing of science and libraries, libray automation etc. Academic background: charted librarian (1988); PhD in philological sciences (librarianship and information  science) from the University of Wroclaw (1989); habilitation in humanities (bibliology and informatology) accomplished at the Silesian University (2013). Practice at Polish and foreign libraries e.g. in Warsaw, Krakow, Brno, Berlin, Bayreuth, Leeds and Riga.

Małgorzata Rychlik

Małgorzata Rychlik

Małgorzata Rychlik graduated from Librarianship and Information Science at the University of Warsaw. She is an academic librarian in the Research Information and Knowledge Transfer Department of Poznań University Library. She was head of the Library of the Mammal Research Institute Polish Academy of Sciences in Białowieża. In her research she focuses on Open Access movement in scholarly publications, in particular on the implementation and development of institutional repositories. She is the co-author of the project of the Adam Mickiewicz University Repository (AMUR) established in 2009. Currently, she works as Repository Manager and is involved in fostering and promoting open access at Adam Mickiewicz University as well as in Poland. She frequently speaks at conferences on topics related to open access.

Renata Sławińska

Renata Sławińska

Renata Sławińska, Director of the Main Library of Wroclaw Medical University since 1999. She is a graduate of Pedagogy at the University of Wroclaw (1985). She completed post-graduate studies in Librarianship and Information Science at the University of Wroclaw (1994) and in Information Systems at Wroclaw University of Technology (1998). Since 1986 she has been working at the Main Library of Wroclaw Medical University. Renata Slawińska is a plenipotentiary of the Rector of Wroclaw Medical University for all the matters referring to the design and building of the Medical Scientific Information Centre of Wroclaw Medical University and a member of several academic commissions. She is the author of publications in information science, bibliometrics and library didactics. She is also the editor of the information service of the Main Library of Wroclaw Medical University and a member of the editorial board of the „Forum Bibliotek Medycznych” (Forum of Medical Libraries). Renata Sławińska is responsible for the academic digital library, digitization and didactic projects. She is also involved in the creation of databases of the history of medicine in Lower Silesia Region.

Justyna Zawada

Justyna Zawada

Justyna Zawada is a graduate of the Faculty of Philology of the University of Wroclaw. Since 2013 she has been working at the Department of Scientific Information and Bibliography of the Main Library of Wroclaw Medical University. Justyna Zawada participates in services for users, especially the organization of users training, including the edition of training materials. Since February 2016 she coordinates the implementation of the Mendeley Institutional Edition project at the parent university.

Katarzyna Gaca, PhD

Katarzyna Gaca

A chemist and a graduate of Cracow University of Technology and the Chemical and Process Engineering Department at the University of Strathclyde in Scotland. Since 2013, an educator and a researcher at the Faculty of Chemical Engineering and Technology at Cracow University of Technology, specializing in organic aerogels and studying reaction kinetics using spectroscopic techniques. Since 2012, associated with Elsevier as a trainer. Conducts trainings on specialist databases and tools dedicated to librarians, students and scientists.