Tydzień Open Access - Biblioteka Politechniki Krakowskiej

Tydzień Open Access

W dniach 23-27 października 2017 r. na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Otwartego Dostępu. Celem organizowanych w tym czasie imprez i wydarzeń jest propagowanie oraz upowszechnianie informacji nt. otwartej nauki i otwartego dostępu. W Polsce obchody związane z Otwartym Dostępem organizowane są od 2010 r. Podczas konferencji, warsztatów i różnych imprez uczelnie, instytuty badawcze, biblioteki i organizacje pozarządowe zachęcane są do otwierania nauki.

„Otwórz, aby…” to tegoroczne hasło Międzynarodowego Tygodnia Otwartego Dostępu.

W ramach Międzynarodowego Tygodnia Otwartego Dostępu odbyło się  spotkanie redaktorów SUW – w którym wzięło udział 3 redaktorów Wydziałowych (pozostałe osoby to bibliotekarze). Podczas spotkania podsumowano efekty osiągnięte w projekcie SUW, zaprezentowano nowy projekt EDT oraz przedstawiono podstawowe zalety Open Access