Tydzień BPK - Biblioteka Politechniki Krakowskiej

Tydzień BPK

"Biblioteka. Oczywiście!"

W dniach 8-15 maja 2017 roku odbył się Tydzień Biblioteki Politechniki Krakowskiej pod ogólnopolskim hasłem: „Biblioteka. Oczywiście!” Z tej okazji pracownicy Biblioteki przygotowali liczne atrakcje zarówno dla pracowników, jak i studentów Politechniki, tak by Biblioteka kojarzona była nie tylko z centrum wiedzy i informacji, ale także miejscem przyjaznym użytkownikowi.

Jak co roku wydana została okolicznościowa gazetka Bibliodniówka 2017 (nowe okno). Podczas Tygodnia gościliśmy emerytów, byłych pracowników Biblioteki PK. Odbył się także piknik studencki, podczas którego serwowane były kiełbaski, drobne upominki i dobra muzyka, prowadzona była akcja "bookcrossing" oraz „podaruj książkę”- która ma na celu zbiórkę książek dla dzieci i ich opiekunów przebywających na oddziałach dziecięcych Szpitala im. Stefana Żeromskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko projektów realizowanych przez Bibliotekę - SUW (nowe okno) i EDT (nowe okno). Użytkownicy mieli możliwość sprawdzenia i uzupełnienia swojej wiedzy na temat zbiorów i usług podczas licznych konkursów prowadzonych m.in. przez Radio Nowinki. Podczas Święta odbyły się także warsztaty pisania pracy dyplomowej skierowane do studentów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem oraz wystawa książek naukowych wydawców zagranicznych ABE-IPS Marketing (nowe okno). Promowany był także projekt  Europejskie Dziedzictwo Techniczne (nowe okno). Podczas Dnia Otwartego EDT pracownicy Politechniki oraz Biblioteki PK mieli możliwość przyjrzenia się zbiorom, które, w ramach projektu, zostaną zdigitalizowane, a następnie mogli zwiedzić nowoczesną pracownię digitalizacji znajdującą się w Bibliotece Wydziału Mechanicznego PK.

Całotygodniowej imprezie towarzyszyły liczne konkursy na Facebooku BPK (nowe okno), w których wygrać można było m.in. wejściówki do Kina Kijów (nowe okno) i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK (nowe okno).