Szkolenie EBSCO oraz EBSCO Discovery Service - Biblioteka Politechniki Krakowskiej

Szkolenie EBSCO oraz EBSCO Discovery Service

25 kwietnia w Czytelni Profesorskiej odbyło sie szkolenie dotyczące baz EBSCO oraz wyszukiwarki EBSCO Discovery Service

Bazy danych EBSCO dla bibliotek akademickich dostarczają wykwalifikowanym naukowcom i studentom dostęp do tysięcy pełnotekstowych akademickich czasopism recenzowanych naukowo oraz głównych indeksów tematycznych. Zasoby obejmują wszystkie kluczowe obszary tematyczne, tj.: nauka i inżynieria, technologia, matematyka, sztuka i humanistyka, nauki społeczne, prawo i biznes.

EBSCO Discovery Service (EDS) zapewnia dostęp do całej kolekcji biblioteki dzięki najbardziej trafnym i precyzyjnym wynikom wyszukiwania. EDS zapewnia potężne możliwości wyszukiwania w bogatej i zróżnicowanej kolekcji zasobów informacyjnych instytucji. EDS wspiera przeszukiwanie zawartości z pełnotekstowych baz danych, baz danych cytowań i zbiorów treści, takich jak katalogi biblioteczne i inne cyfrowe kolekcje zarządzane lokalnie. Zintegrowane wyszukiwania uzyskuje się dzięki kompilacji i indeksowaniu metadanych z różnych źródeł treści do ujednoliconej, wstępnie indeksowanej platformy wyszukiwania, która gwarantuje wyjątkowo szybki dostęp do informacji dla użytkownika końcowego.